راه نوشت

شرحی نیست برای دل...

راه نوشت

شرحی نیست برای دل...

راه نوشت

بی شک نوشته های این وبلاگ حاصل تأملاتِ هر چند کوتاه نویسنده اش است، لذا استفاده از این مطالب تنها با صلوات برای شادی روح شهدا و ذکر منبع آزاد می باشد.
یاری ام کنید تا بهتر شوم، مطمئناً نوشته هایم بی خطا نیست، در اصلاحش تنهایم نگذارید.
در شبکه اینستاگرام هم اگر دنبالم گشتید: m.a.shafiee@
همین
شاید روزی بنده ی خدا

طبقه بندی موضوعی

۳ مطلب در خرداد ۱۳۹۴ ثبت شده است

به نام خدا
سلام

هر چه می گذرد و کتاب بیشتر می خوانم بیشتر به عمو نادر ایمان می آورم. عمو نادر ابراهیمی با قلم جادویی اش که هیچ نویسنده ای برای من چون او نمی شود.


" پیرمرد، مرشد بود - مرشد و دوره گرد. خودش بود و آن خورجین چرمین و آن عصای هزار گره ی چوبین. کارش این بود که چون خروس آنقدر بخواند تا بخواب مانده ترین مردم را بیدار کند. از این شهر به آن شهر و از این روستا به آن ردوستا سفر می کرد.
در چارسوی هر بازار می ایستاد و فریاد می کرد: هان! ای بخواب ماندگان! فروخفتگان بی آزار! تهی کیسگان قناعتگر! مریدان تعلیم دهندگان بیهودگی! به من بگویید اگر باری، وایو - نه آنکه خادم اهورامزدا بود، بل وایوی ویرانگر- به شما هجوم آورد چه خواهید کرد؟
می گفتند که او، مغلوب کلام دوستی و فروتنی خواهد شد.
- بدانید که وایو ناشنوا و نابیناست و از کلام دوستی هیچ نمی داند.
می گفتند: به اطاعت خواهیم رفت و با بندگی رستگار خواهیم شد.
- بدانید که وایو اطاعت ناپذیر است و کینه توز. بخششی با وی نخواهد بود.
- پس به اجبار خواهیم جنگید، زیرا که جنگ با هجوم آوران ناشنوا حق است.
مرشد پیر می گفت: دریغا ای مدرم، دریغ! که هیچ سلاح شما در تن وایو اثر نخواهد کرد، که رویین است و صربت ناپذیر.
می گفتند: در جامه اش آتش می اندازیم و زنده می سوزیمش.
- افسوس، افسوس بر شما که وایو خود اخگر آفرین و شعله افروز است و هیچ آتشی او را نمی گیرد.
می گفتند: ای مرشد به دریا می سپاریمش. به توفان... به طغیان آبها.
می گفت: دریغا ای مردم، دریغا که نمی دانید وایوی ویرانگر خود توفان آفرین و سد شکن است... به حربه یی بیندیشید سوای تمام آنچه آزموده یید.
می گفتند: بنگریمش، آنگاه بگوییم که با وی چگونه باید بود.
- افسوس که وایو رؤیت ناپذیر و ناپیداست...
- پس ای مرشد! تو ما را آگاه کن که با این وایوی نابخشنده ی ناپیدا ی ویرانگر چگونه باید بود. آنگه از بلایای آسمانی خبر می دهد از چاره نیز آگاه است.
می گفت: در هم نشکنید و فرو نریزید؛ زیرا که وایو ناگذرا و ناپایدار است. این تمام پند من است." 


مصابا و رویای گاجرات

اینها قسمتهای بود از معجزه قلم نادر ابراهیمی عزیز و دوست داشتنی. مجموعه ی " مصابا و رؤیای گاجرات" که نشر روزبهان در 159 صفحه به چاپ رسونده و برای چاپ هفتم آن (تابستان 91) 5200 تومان قیمت گذاری کرده است.

شما را به نادر ابراهیمی توصیه می کنم

همین

شاید روزی بنده ی خدا


پ. ن. برداشت سیاسی از متن فوق کاملاً آزاد است!!!۲ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۸ خرداد ۹۴ ، ۲۰:۴۶
محمد علی شفیعی

به نام خدا


سلام


"آیا شرم آور نیست که متراژ آسفالت جاده ها و تعداد خطوط تلفن واگذار شده و معادن فعال کشور را به عنوان نتیجه ی بیست و پنج سال حیات طیبه ی جمهوری اسلامی ذکر کنیم؟ مگر مردم ما در آن بحبوحه ی خون و قیام شعار دادند که چرا سدهای کشور کم است؟ مگر پرسیدند چرا تولید سیمان هفت میلیون تن است؟ مگر پرسیدند چرا به روستاها برق نمی کشید؟ مگر گفتند چرا بزرگراههای جدید احداث نمی کنید؟

...

به راستی برگزاری نمایشگاه دستاوردهای انتقلاب و عرضه ی طالبی و خربزه و خیار و گوجه در غرفه های آن و نمایش آن از تلویزیون جز اهانت به ملت انقلابی و امت شهید پرور ما چه مفهومی دارد؟ به راستی نصب تابلوهای بزرگ رنگارنگ و اعلام اینکه تعداد ساختمان های مدارس از فلان تعداد به بهمان تعداد رسیده است، جز فراموش کردن ارزش های بی نظیر قیام امام راحل چیست؟"


اینها قسمتهایی از یکی ازمقالات کتاب "خبرنگار بدون مرز" که مقالات نوشته شده توسط جناب حجت الاسلام زائری که عموما در رسانه ها در سالهای اصلاحات نوشته شده است و اینک به صورت یک کتاب توسط نشر آرما در 125 صفحه به قسمت 7هزار تومان برای چاپ اول آن در سال 94 چاپ شده است.

کتابیست که سریع خوان و راحت است و ادبیاتی ژورنالیستی دارد و چون سالهای زیادی از نگارش بعضی مقالات آن می گذرد، جالب به نظر می رسد.

برای معرفی کتاب در سایت نشر آرما اینجا را کلیک کنید و برای خرید کتاب اینجا را کلیک کنید.


همین 


شاید روزی بنده ی خدا

۱ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۱۷ خرداد ۹۴ ، ۱۲:۳۶
محمد علی شفیعی

به نام خدا


سلام


در سیر من در آوردی کتاب خوانی ام در باب مطالعه جنبش وال استریت دو کتاب را معرفی کردم، که امروز کتاب سوم را جهت آشنایی شما معرفی می کنم.

کتاب "جنبش وال استریت و روزهای نا آرام آمریکا" با این که به نظر من نسبت به دو کتاب قبل تا حدی ضعیف تر به نظر می رسید، اما با این حال مطالعه آن از جهاتی مفید بود. کتابهای دیگر یکی از دید نخبگان آمریکا بود و دیگری از دید کمیته های مردمی فعال در این جنبش که شناخت منطقی ای نسبت به این اتفاق به ما می داد. اما کتاب حاظر از دید یک ایرانی نگاشته شده و سعی شده ارتباط بیشتری بین این جنبش و تاریخ سرمایه داری و همچنین حوادث دیگر نقاط جهان بر قرار کند و پیش بینی ای از آینده این جنبش داشته باشد. از مزایای دیگر این کتاب نیز اشارات به منابع اینترنتی و مقالات دیگر است که برای مطالعه بیشتر در موضوعات خاص می تواند راه گشا باشد.

ازنقاط ضعف این کتاب، بیش از حد انقلابی دیدن این جنبش و نگارش سریع آن (در روزهای آغازین جنبش نگاشته شده است) می باشد که این روزها که مدت زیادی از زمان حوادث جنبش وال استریت می گذرد، بعضی مباحث پیش بینی گرایانه ی آن بی ارزش شده است، هر چند همان مباحث هم در تکمیل دید ما نسبت به این پدیده، کمک زیادی می کند.

wallstreet

این کتاب به همت انتشارات سفیر اردهال به قیمت 6500تومان برای چاپ اول آن در سال 1390 در 328 صفحه چاپ شده است.


در زیر قسمت هایی از کتاب را می خوانیم:

عقلانیت در غرب و به ویژه آمریکا با عقلانیت در شرق متفاوت است. زیرا انسان غربی با توجه به احساس آزادی فردی که می کند، می کوشد تا وضعیت معیشتی و اقتصادی را شخصاً بهبود ببخشد؛ و مشکلات جامعه را ناشی از کوتاهی خود می داند، درحالی که یک انسان شرقی حکومت را مسئول مشکلات خود می داند.


در 4 نوامبر( روز 49ام جنبش) گروهی از اعضای حنبش تسخیر بوستون اواخر روز جمعه به سمت ساختمان کنسولگری اسرائیل در این شهر حرکت و خیلی راحت محوطه لابی این ساختمان را اشغال کردند. معترضان در محل اشغال شده تحصن و علیه اسرائیل شعار دادند. "  هی هی هو هو آپارتاید اسرائیلی باید برود"، " زنده باد انتفاضه! انتفاضه! انتفاضه!" ، " دیگر یک سکه 5 سنتی هم به اسرائیل ندهید، سکه 10 سنتی هم ندهید، اصلاً هیچ پولی برای جنایات اسرائیل پرداخت نکنید" و "زنده باد فلسطین، زنده باد فلسطین" از جمله شعارهای معترضان در کنسولگری اسرائیل بود که رسانه های آمریکایی چشم روی آن بستند.همین


شاید روزی بنده ی خدا

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰۶ خرداد ۹۴ ، ۰۶:۵۸
محمد علی شفیعی