راه نوشت

شرحی نیست برای دل...

راه نوشت

شرحی نیست برای دل...

راه نوشت

بی شک نوشته های این وبلاگ حاصل تأملاتِ هر چند کوتاه نویسنده اش است، لذا استفاده از این مطالب تنها با صلوات برای شادی روح شهدا و ذکر منبع آزاد می باشد.
یاری ام کنید تا بهتر شوم، مطمئناً نوشته هایم بی خطا نیست، در اصلاحش تنهایم نگذارید.
در شبکه اینستاگرام هم اگر دنبالم گشتید: m.a.shafiee@
همین
شاید روزی بنده ی خدا

طبقه بندی موضوعی

۱ مطلب در فروردين ۱۳۹۴ ثبت شده است

به نام خدا


سلام


افسر پلیس مکثی کرد و در ادامه چیزی گفت که کیث هرگز انتظار شنیدنش را نداشت: " من می خوام بدونید که منم با شما هستیم. من کاملاً می دونم شما از کجا اومدید. خانواده من هم به خاطر سلب حق مالکیت و وام بانک های غارتگر به فنا رفته. من کاملاً با شما هستم. بچه ها، اما به خاطر این نشون که رو پیرهنمه نمی تونم طرف شما رو بگیرم. اما می خوام بدونید که من هم احساس شما رو دارم."اینها قسمتی بود از کتاب تسخیر وال استریت، جنبشی که شناخت ماهیت آن به شناخت جامعه آمریکا و اتفاقاتی که در این جامعه می افتد، بسیار کمک می کند. از نکات جالب این کتاب آن است که حتی نام نویسنده ی مشخصی هم برای آن ذکر نشده و کاملاً به صورت اشتراکی نگاشته شده است.


جنبش وال استریت با شورشهای خیابانی که ما تصور می کنیم تفاوت بسیاری دارد، آنها با اینکه خود را وام دار جنبش میدان التحریر مصر می دانند، اما با این حال تفاوت های ماهوی زیادی با آن دارند. آنها مشخصاً اصرار دارند که هدفهای واضح و مشخصی برا جنبش ذکر نکنند و تنها سعیشان آگاهی بخشی عمومی به مردم آمریکا است که آنها را نسبت به وقایع جاری کشورشان حساس کنند! شاید تنها وحدت کلمه ای که من در این جنبش احساس کردم همین موضوع بوده باشه، به قول خودمونی: "بصیرت افزایی عمومی" . این هدفیست که باعث شد در حدودی بیش از دو ماه در نیویورک و دیگر شهرهای آمریکا، عده ای به تسخیر مکانهای عمومی ادامه دهند.


این کتاب توسط مرکز اسناد انقلاب اسلامی به قیمت شش هزار و هشتصد تومان برای چاپ سال نود و یک در چهارصد صفحه چاپ شده.


همین


شاید روزی بنده ی خداپ.ن مدتی نبودم، زیرا مدتی از کتابخوانی دور بودم! بد است اما ان شا الله بیشتر فعالیت خواهم داشت!
از این پس فکر کنم این مکان فقط به معرفی کتاب خلاصه شود و نوشته های دیگرم به اینستا منتقل خواهد شد. آنجا پیدایم کنید.

این کتاب را از اینجا به صورت آنلاین بخرید!
۱ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۵ فروردين ۹۴ ، ۰۰:۴۲
محمد علی شفیعی